Svět koní

Krvavé zápasy v číně

23. října 2008 v 22:43 | ×ERna×
NAN-NING - Hrozivé zápasy všech možných druhů zvířat jsou v Číně velice oblíbené. Mezi nejhorší patří koňské zápasy, ne nadarmo se totiž říká "Rvou se jako koně". Když se do sebe tito krasavci pustí, v žilách tuhne krev. A v aréně naopak teče proudem.

Hnědák zatíná své zuby do soupeře a dav řve nadšením. Vyděšené zvíře s prokousnutým hrdlem se hroutí do sedu a snaží se pomocí předních nohou odplazit do bezpečí. Nejde to. Krev mu zaslepuje oči, má totiž jedno ucho ukousnuté. Vítězný hnědák se rozbíhá k ráně z milosti a opakovaně slabšímu koni zasazuje údery kopyty předních nohou do hlavy. Poražený kůň už se nehýbá a pouze chroptí.

Takhle končí téměř každý boj na festivalu koňských zápasů v jihočínském Nan-ningu. Tyto souboje jsou jedny z nejúděsnějších podívaných. Číňané je ale milují. Přes opakované protesty ochránců zvířat se každoroční červencový festival opět konal a řada koní ho zaplatila životem. Čína není jediná, na Filipínách koňské zápasy přenáší i televize.

Já vím,je to okopírované ale musela jsem to sem dát.Je to uplně odporný! ale bohužel realita!

Hřebčín Albertovec-Smutné Trio zpráv

14. října 2008 v 19:37 | ×ERna×
Jistě všichni viděli velkou pardubickou.Nikdo nezapomene na tragédii dvanáctiletého valacha Klipa,kdy si natrhl nohu a musel být utracen.Žokej Milan Theimer hned jak viděl,že kůň je v tragickém stavu začal utíkat.Tento kůň byl ze stáje Hřebčín Albertovec.

Touto zprávou však tragédie jmenovaného hřebčína nekončí.Devítiletý valach Amant gris sice doběhl první,avšak kvůly neobjetí otočného bodu jej komise vyloučila.

Poslední a nejméně známou tragédií je smrt majitele tohoto hřebčína,který zemřel dva dny po VP.3 Tragédie tak náhle a za sebou nikdo nečekal a ke všemu v jedné stáji!Zaměstnanci a známí se hroutí!

Zdroj:První zprávy podala máma,vypomáhal internet!

118.VP:Opět zvítězila SIXTEEN

14. října 2008 v 19:20 | ×ERna×
Osmiletá bělka Sixteen s žokejem Josefem Bartošem zvítězila ve 118. ročníku Velké pardubické steeplechase, přestože nebyla v cíli jako první.


Před ní doběhl Amant Gris s Markem Stromským, ale později byl dostihovou komisí diskvalifikován za neobjetí otočného bodu. Druhé místo tedy nakonec připadlo na Hirsche (ž. Kousek) a z třetí příčky se mohl těšit Josef Váňa s Juventusem, který zároveň slavil triumf jako trenér Sixteen.


Tato klisna navíc překonala traťový rekord, který držel od roku 2005 časem 9:11,25 minuty Maskul. Sixteen jako první v historii absolvovala dostih pod devět minut za 8:58,99. Josef Bartoš, který v sedle Sixteen vytřídal Dušana Andrése, se stal vítězem Velké pardubické již podruhé, poprvé vyhrál v roce 2006 s Decent Fellowem.

Bohužel si tento světoznámý dostih odnesl svou obět v podobě plnokrevníka Klipa (ž. Jan Faltejsek), který běžel svůj poslední dostih ve svém životě a kvůli zranění musel být utracen.


Výstava Kůň 2008-Lysá nad Labem

26. září 2008 v 16:00 | ×ERna×
jak jsem slíbila fotky,tak tady jsou.Jsou to fotky z Lysé nad Labem(výstava Kůň 2008).nebudu sem dávat všechny,jen malou ochutnávku.Program byl nádherný jen jsem bohužel to nej. nezachytila,jelikož se mi vybyl fo´ták:(Ale snad no...ostatní fotografiíe naleznete na www.eliskaradova.rajce.net
klikni pro další fotku

Starokladrubský kůň na švédském dvoře

11. září 2008 v 20:14 | ×ERna×
Starokladrubský kůň na švédském dvoře
Počátkem července se do Kladrub vypravila velká ekipa ze Švédska. Tvořili ji zástupci jízdní gardy švédského královského dvora a jízdní policie. Oslovili je starokladrubští koně.
V závěru roku 2004 přijeli zástupci z královského dvora ze Stockholmu a projevili přání výběru starokladrubského koně. Vybrali si G Consulu XLVIII-50 a požadovali jeho speciální přípravu pro hudební oddíl královské jízdní gardy. A tak se musel naučit nebát se různých hudebních dechových nástrojů, trubky především. V květnu letošního roku Consula odcestoval přes Německo do země, ve které se poprvé v novodobé historii olympijských her stalo jezdectví v roce 1912 součástí tohoto světového svátku.
Letos v zimě na Equitaně bylo partnerskou zemí právě Švédsko (výstavu zahajovala princezna Viktorie), a tak měli zástupci královského dvora příležitost vidět starokladrubské koně v akci v tom nejlepším světle. I to je možná inspirovalo k další návštěvě a předvýběru dalšího koně. Zájem projevila i švédská jízdní policie - pěknou ukázku výcviku starokladrubských koní pro ně připravila Městská jízdní policie Pardubice pod vedením Ing. Petra Kvaše. Vytipovaní koně se nyní podrobují speciálnímu výcviku a uvidíme, co přinese podzimní návštěva ze Švédska. Zatím je Consula prvním starokladrubským konzulem na švédském královském dvoře.

Jezdectví na Eurosportu

11. září 2008 v 20:12 | )ERna×
Opět se na sportovní stanici Eurosport můžeme dočkat přenosů Jezdectví! Jsou v docela příjemných časech takže určitě nezapomeňte sledovat!
  • sobota 13.9.2oo8 v 2100 - záznam parkuru Global Champions Tour 2oo8 (Arezzu - It)
  • středa 17.9.2oo8 v 2025 - záznam turnaje všestranné způsobilosti Horse Trials 2oo8 (Burghley - VB)
  • středa 24.9.2oo8 v 1910 - Samsung Super League I. (Barcelona - Šp.)
  • středa 24.9.2oo8 v 2010 - sestřih soutěže z Francie
  • čtvrtek 25.9.2oo8 v 900 - Samsung Super League II. (Barcelona - Šp.)
 
 

Reklama